Församlingshelg 20-22 oktober

Församlingshelg 20-22 oktober

Inför församlingshelgen 20-22 oktober. 

Välkomna till årets församlingshelg. Helgen är öppen för alla som vill komma, inte bara församlingens medlemmar. Årets ämne för bibelstudierna är evangelisation. Janne Carlsson, Mullsjö, kommer att hålla bibelstudier och predika. Julia Blixt, Nyköping, kommer att hjälpa oss med två av barnsamlingarna (10:30 och 13:00). Vidare så skall vi spela brännboll om vädret tillåter.

När det gäller mathållningen under helgen så är planeringen sån att på lunchen har vi knytkalas — vi tar med mat och bjuder varandra — och till middagen beställer vi familjepizzor från Jönåkers pizzeria. Fikat på morgonen och på eftermiddagen hjälps vi åt med.

Det fullständiga programmet finns: Program församlingshelgen 2017